Przejdź do głównej zawartości

Moda na klinkier

Moda na klinkier

Moda na klinkierElewacja z klinkieru nie należy do najtańszych, ale posiada wysokie parametry cieplne i odpornościowe, dzięki czemu coraz chętniej inwestorzy decydują się na wykorzystanie jej podczas budowy. Jeżeli chodzi o wygląd, także prezentuje się nieskazitelnie. Doskonale łączy się z innymi materiałami i w zasadzie jest bezobsługowa. Wykonanie cokołu z klinkieru chroni budynek przed zawilgoceniem oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Klinkier można łączyć z wieloma innymi materiałami - np. kamieniem, wtedy uzyskamy efekt dość naturalny, a zarazem ekologiczny.

Klinkier a cegła elewacyjna

Cegły klinkierowe stosuje się przy terenach podmokłych, ponieważ są dużo bardziej odporne na nasiąkliwość ok. 6%, nasiąkliwość cegły elewacyjnej sięga nawet 20%. Jest to główny powód, dlaczego przy budownictwie hydrotechnicznym zdecydowanie lepiej wybrać klinkier. Jest on również mniej wrażliwy na przebarwienia i porastanie glonami. Doskonale się sprawdzi, jako zabezpieczenie elewacji przy domach jednorodzinnych.

Jak czyścić klinkier?

Czyszczenie klinkieru jest dość proste, ponieważ wystarczy użyć wody z dodatkiem środka do tego przeznaczonego. Można też użyć myjki ciśnieniowej, która dość dokładnie usuwa wszelkie zabrudzenia. Gorsze w usunięciu są wykwity, które mogą powstawać od podciągania wody. Mogą się tworzyć w wyniku źle dobranego kleju bądź zaprawy. Najlepiej usunąć je metodą tzw. na sucho, za pomocą ścierki lub szczotki. Jeśli wybrana metoda nie poskutkuje, trzeba zastosować specjalne środki chemiczne do tego przeznaczone.

Koszty

Zwykle tańsze są te w kolorze czerwieni, cena za cegłę klinkierową zaczyna się od ok. 90 zł/m2. Te w unikalnych kolorach, czyli wpadające w szarości, wykonane z ciemnych cegieł to wydatek rzędu 140-220 zł/m2. Tańsze są płytki klinkierowe, za które zapłacimy ok. 30-70 zł/m2. Dodatkowo musimy wziąć pod uwagę kompleksowe koszty elewacji wraz z wykonaniem i dodatkowymi materiałami. Ceny materiałów najlepiej sprawdzić w kilku hurtowniach i je porównać przed planowanym zakupem.

Przed dokonaniem wyboru, z jakiego materiału wykonamy elewację, powinniśmy zrobić rozeznanie, jaki towar sprzedawcy nam proponują. Czym materiał bardziej wytrzymały, tym zapewne będzie droższy. Przed zakupem sprawdźmy również, jaką nasz klinkier posiada nasiąkliwość oraz wytrzymałość na ściskanie. Później wystarczy znaleźć odpowiednią firmę, która położy nasz klinkier. Prawidłowo wykonany mur klinkierowy nie wymaga impregnacji, czasem zdarza się, że trzeba zaimpregnować spoiny, ale w dłuższej perspektywie doskonale sprawdza się jako materiał izolujący i odporny na warunki atmosferyczne.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Praca za granicą - EKUZ

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego Obawiasz się, czy lekarze uznają Twoje ubezpieczenie zdrowotne za granicą? Sprawdź, jak uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego . Dzięki Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego możesz korzystać z usług NFZ na terenie krajów Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu . To, o czym musimy pamiętać, to to, iż nie każda usługa wykonywana za granicą jest bezpłatna. Dlatego trzeba się wpierw upewnić, czy mimo to lekarz nie wystawi nam rachunku. Kto może otrzymać EKUZ osoba posiadająca ubezpieczenie w NFZ , osoby, które nie są ubezpieczone, ale mają prawo do korzystania z NFZ na podstawie przepisów prawa. EKUZ jest Bezpłatna , a więc, nie należy martwić się dodatkowymi kosztami. Wymagane dokumenty ksero legitymacji szkolnej lub studenckiej - jeśli legitymacja jest nieważna, trzeba dołączyć zaświadczenie z danej szkoły, bądź uczelni , aby potwierdzić informację. Takie zaświadczenie je...

Jak prawidłowo wykonać bruzdy w betonie komórkowym?

Bruzdy w betonie komórkowym Beton komórkowy   jest materiałem budowlanym, który posiada jednorodną, porowatą strukturę. Ze względu na swoją strukturę jest materiałem, który bardzo łatwo poddaje się wszelkim obróbkom. W zależności od gęstości bloczków będziemy potrzebowali bardziej lub mniej specjalistycznego sprzętu, aby tworzyć w nich bruzdy. Dzięki temu, iż są one pełne, wykonanie w nich bruzd nie powinno spowodować jakichkolwiek osłabień konstrukcyjnych. Jednakże każda bruzda musi zostać uwzględniona w projekcie budowlanym, aby została poddana szczególnej analizie w trakcie powstawania inwestycji. Jeśli projektant nie uwzględnił takiej możliwości, to nie należy prowadzić wszelkich instalacji przez nadproża oraz główne elementy konstrukcyjne obiektu budowlanego. Każda bruzda oraz wnęka powinna mieć minimalny rozmiar, który jest potrzebny do rozłożenia instalacji. Po ułożeniu instalacji ściany należy wykończyć tynkiem lub gładzią. Jak zrobić bruzdy w betonie komórkowym Bru...

Budowa domu w pobliżu cmentarza

Cmentarz na drodze domu Naczelny Sąd Administracyjny wydał niedawno wyrok w sprawie budowy domu w pobliżu cmentarza , stwierdzając iż minimalna odległość od murów cmentarnych musi wynosić 50 m . Dla wielu ludzi oznacza to w praktyce, iż nie będą mogli już nic wybudować na swojej działce. Trzeba podkreślić, iż orzeczenia wydawane przez sądy w systemie polskim, nie stanowią obowiązującego źródła prawa . Orzecznictwo sądowe ma bowiem być  łącznikiem wyjaśniającym wątpliwości związane z praktycznym stosowaniem prawa, a nie je zastępować. Wobec czego musimy być świadomi, iż sam wyrok nie zmienia z marszu sytuacji wszystkich inwestorów .  Podstawowe informacje zawiera § 5 ust. 1 Rozporządzenia  ministra właściwego do spraw gospodarki komunalnej z 25 sierpnia 1959 roku, które ma za zadanie wskazać tereny właściwe pod kątem sanitarnym dla cmentarzy. Odległość zabudowań mieszkalnych od cmentarza nie może być mniejsza, niż 150 m , a w uzasadnionych sytuacjach moż...