Przejdź do głównej zawartości

Wanna czy prysznic?

Wanna czy prysznic?

Wanna czy prysznic
Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie wanny i prysznica jednocześnie. Niestety,  nie zawsze jest to możliwe. Najbardziej kłopotliwe i czasochłonne jest urządzenie małej łazienki. Z reguły, nie zawsze, w tego typu łazienkach możliwe jest zmieszczenie wszystkich elementów tzw. białego montażu. W tym wypadku powinniśmy skorzystać z firm wykonujących wanny czy prysznice na zamówienie. Urządzając pomieszczenie sanitarne, musimy również zastanowić się ile, i jakie, osoby będą z niego korzystać. Dla osób starszych wygodniejszym rozwiązaniem jest prysznic, do którego można łatwo się dostać. Wanna będzie lepszym rozwiązaniem dla osób posiadających małe dzieci lub lubiących się zrelaksować.

Oszczędność

Napełnienie średniej wielkości wanny to około 160-180 litrów wody, o ile też nie dolewamy w trakcie kąpieli kolejnej ciepłej porcji.  Wtedy zużyjemy jej znaczniej więcej, a niestety większość z nas o tym nie myśli. Biorąc prysznic, który trwa od 5-7 minut, zużycie wody kształtuje się na poziomie 60-80 litrów. Oczywiście jest to założenie, że korzystamy z kąpieli/prysznica raz dziennie. Można również próbować różnych metod oszczędnościowych zarówno przy kąpieli, jak i prysznicu. Jednym ze sposobów może być ograniczanie strumienia lub zmniejszenie temperatury wody. Natomiast, jeśli nadal będziemy upierać się przy montażu wanny, dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie do ściany osłony tak, aby pełniła ona również rolę prysznica.

Zachowanie czystości

Kabinę prysznicową ze szklanymi drzwiami czyści się o wiele trudniej z uwagi na sporą ilość zacieków powstających z mydlin. Jeśli posiadamy otwarty prysznic wyłożony kafelkami, utrzymanie czystości nie jest tak uciążliwe. Wystarczy raz na jakiś czas wyszorować ją specjalnym środkiem przeznaczonym do mycia takich powierzchni. Wanna również nie jest trudna w utrzymaniu porządku.

Bezpieczeństwo

Korzystając z prysznica, możemy być o wiele bardziej spokojni, ponieważ woda na bieżąco spływa do otworu odpływowego. Jeśli dojdzie do poślizgnięcia się w wannie bardzo łatwo o wypadek. Przy napełnionej wodą po brzegi wannie można zachłysnąć się lub – co gorsza – zasłabnąć.

Komfort

Dla osób starszych zdecydowanie łatwiejsza w użytkowaniu jest kabina prysznicowa. Łatwiejszy dostęp z możliwością usadowienia w niej siedziska sprzyja w użytkowaniu. Można dodatkowo zamontować wszelkiego rodzaju uchwyty do podtrzymywania się ułatwiające komfortowe korzystanie. Dla osób lubiących długie, relaksujące kąpiele idealnym rozwiązaniem jest wanna.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Praca za granicą - EKUZ

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego Obawiasz się, czy lekarze uznają Twoje ubezpieczenie zdrowotne za granicą? Sprawdź, jak uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego . Dzięki Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego możesz korzystać z usług NFZ na terenie krajów Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu . To, o czym musimy pamiętać, to to, iż nie każda usługa wykonywana za granicą jest bezpłatna. Dlatego trzeba się wpierw upewnić, czy mimo to lekarz nie wystawi nam rachunku. Kto może otrzymać EKUZ osoba posiadająca ubezpieczenie w NFZ , osoby, które nie są ubezpieczone, ale mają prawo do korzystania z NFZ na podstawie przepisów prawa. EKUZ jest Bezpłatna , a więc, nie należy martwić się dodatkowymi kosztami. Wymagane dokumenty ksero legitymacji szkolnej lub studenckiej - jeśli legitymacja jest nieważna, trzeba dołączyć zaświadczenie z danej szkoły, bądź uczelni , aby potwierdzić informację. Takie zaświadczenie je

Jak prawidłowo wykonać bruzdy w betonie komórkowym?

Bruzdy w betonie komórkowym Beton komórkowy   jest materiałem budowlanym, który posiada jednorodną, porowatą strukturę. Ze względu na swoją strukturę jest materiałem, który bardzo łatwo poddaje się wszelkim obróbkom. W zależności od gęstości bloczków będziemy potrzebowali bardziej lub mniej specjalistycznego sprzętu, aby tworzyć w nich bruzdy. Dzięki temu, iż są one pełne, wykonanie w nich bruzd nie powinno spowodować jakichkolwiek osłabień konstrukcyjnych. Jednakże każda bruzda musi zostać uwzględniona w projekcie budowlanym, aby została poddana szczególnej analizie w trakcie powstawania inwestycji. Jeśli projektant nie uwzględnił takiej możliwości, to nie należy prowadzić wszelkich instalacji przez nadproża oraz główne elementy konstrukcyjne obiektu budowlanego. Każda bruzda oraz wnęka powinna mieć minimalny rozmiar, który jest potrzebny do rozłożenia instalacji. Po ułożeniu instalacji ściany należy wykończyć tynkiem lub gładzią. Jak zrobić bruzdy w betonie komórkowym Bruzdy

Czy instalacja odgromowa jest obowiązkowa?

Sytuacja prawna instalacji odgromowej Instalacja odgromowa uważana jest za składową instalacji elektrycznej . Odpowiada za ochronę obiektu przed porażeniem , które wynika z wyładowań atmosferycznych . Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych nie stwierdza bezwzględnego obowiązku instalacji odgromowej na każdym budynku. Stwierdzenie oraz odpowiedzialność za błędne określenie sytuacji na podstawie analizy ryzyka według normy PN-EN 62305-2 Ochrona Odgromowa , spoczywa na projektancie . Prawo budowlane nakłada obowiązek instalacji odgromowej w przypadku: budynków mieszkalnych w zabudowie rozproszonej, wyższych niż 15 m i o powierzchni powyżej 500 m 2 , budynków mieszkalnych, które są szczególnie narażone na wyładowania elektryczne , budynków, które zostały wykonane z materiałów podwyższających ryzyko pożaru np. drewno. Gromexpert Przez czołowych ekspertów w dziedzinie niebezpieczeństwa związanego z wyładowaniami atmosferycznymi zost